Etusivu / Kotimaan kilpailut 2015-2016

Alppi

Audi Alpine Ski Tour

Päivämäärä Paikkakunta
18.–20.12.2015 Ruka
15.1.–17.1.2016 Levi
5.2.–7.2.2016 Tahko
11.3.–13.3.2016 Koli

Lasten loppukilpailut sekä SM-kilpailut / alppihiihto

Päivämäärä Paikkakunta Kilpailu
18.3.–20.3.2016 Himos DNA loppukilpailu (Alle 10- ja alle 12-vuotiaat)
1.4.–3.4.2016 Tahko DNA SM-kilpailu (Alle 14- ja alle 16-vuotiaat, pujottelu ja paripujottelu)
8.4.–10.4.2016 Ruka SM-kilpailu (Yleinen sarja sekä alle 18- ja alle 21-vuotiaat, pujottelu ja paripujottelu)
13.4.–16.4.2016 Pyhä DNA SM-kilpailu (Alle 14- ja alle 16-vuotiaat, suurpujottelu, super-G, syöksy ja alppiyhdistetty)
16.4.–23.4.2016 Ylläs SM-kilpailu (Yleinen sarja sekä alle 18- ja alle 21-vuotiaat naiset ja miehet, suurpujottelu, super-G, syöksy ja alppiyhdistetty)

Freestyle

Audi Freestyle Ski Tour

Päivämäärä Paikkakunta Kilpailu
29.1.–31.1.2016 Ruka SS ja HP
12.2.–14.2.2016 Messilä SX, BA/SS ja MO
4.3.–6.3.2016 Laajis MO, DM ja SS
18.3.–20.3.2016 Sappee SS

Kotimaan kansainväliset kilpailut sekä SM-kilpailut freestylehiihto

Päivämäärä Paikkakunta Kilpailu
13.-15.11.2015 Levi FIS naisten ja miesten pujottelun maailmancupin avaus
12.12.2015 Ruka FIS Freestyle Ski World Cup Opening
19.2.-20.2.2016 Sappee Finnish Open, ski slopestyle AFP World Tour-osakilpailu
7.3.–8.3.2016 Laajis FIS Europa Cup, kumpareet ja parikumpareet
18.3.–20.3.2016 Himos DNA lasten loppukilpailu alle 10- ja alle 13-vuotiaat, kumpareet, ski slopestyle ja ski cross
7.-10.4.2016 Ruka SM-kilpailu, kumpareet, parikumpareet, ski slopestyle ja ski half pipe
17.4.2016 Pyhä Ski Cross SM-kilpailu
16.4.–17.4.2016 Taivalvaara Pohjoismaiden mestaruuskilpailut kumpareet ja parikumpareet

Lisäksi alppihiihdossa

Kansainväliset lasten kilpailut

Päivämäärä Paikkakunta Kilpailu
13.11.2015 Levi Lapland Kids Race (alle 10- ja alle 12-vuotiaat)

FIS-kilpailut

Päivämäärä Paikkakunta Kilpailu
20.-23.11.2015 Levi 2 x SL, 2 x GS
11-12.12.2015 Pyhä 2 x SL Nordic Cup
13.-14.12.2015 Salla 2 x GS Nordic Cup
17.-18.1.2016 Pyhä 2 x SG
20.-21.01.2016 Rovaniemi 2 x SL
23.24.01.2016 Ruka 2 x SL
10.-11.02.2016 Koli 2 x SL, GS (ENL)
13.-14.02.2016 Tahko 2 x SL, GS (ENL)
(19.-22.03.2016 Pyhä Latvia NC)
8.-10.04.2016 Ruka NJC, NC SL, NC PSL
16.-23.04.2016 Ylläs NJC, NC GS + Vauhti

 

MASTERS-kilpailut

Päivämäärä Paikkakunta
24.1.2016 Kalpalinna
30.1.2016 Messilä
6.2.2016 Himos
7.2.2016 Himos
5.3.2016 Påminne
12.3.2016 Riihivuori
13.3.2016 Riihivuori
9.4.2016 Tahko
10.4.2016 Tahko
22.4.2016 Levi
23.4.2016 Levi

 
Jaa tämä sivuShare on Facebook1